Witam.
Chciałbym dziś opisać jak działa Fibaro - bezprzewodowa, inteligentna automatyka budynkowa. Będę wspierał się pytaniami :)
Jak działa Fibaro?
Fibaro podobnie jak układ nerwowy u człowieka, składa się z trzech podstawowych części: elementów wykonawczych (u człowieka to ręka, noga, itp.), centrali Home Center 2 (mózg) oraz czujników (zmysły). Czujniki przekazują do centrali informacje, ta je przetwarza i wydaje odpowiednie komendy do urządzeń wykonawczych (np. zapalenie światła lub włączenie ogrzewania).
Użytkownik nie musi mieć ze sobą 4 pilotów, 2 paneli dotykowych i innych zbędnych urządzeń. Wystarczy mu telefon komórkowy, tablet, iPod lub inne urządzenie tego typu, które używa na co dzień.
System Fibaro jest otwarty na klienta i dopasowuje się do jego indywidualnych potrzeb. Prosta obsługa sprawia, że w każdej chwili możesz go dowolnie skonfigurować.
Na jakim etapie budowy domu go zamontować?
Praktycznie na samym końcu. System Fibaro jest bezprzewodowy, więc nie ma potrzeby owijania domu kablami. Urządzenia wykonawcze, które mieszczą się w dłoni, montuje się w puszkach podtynkowych, a centrala Home Center 2 jest wielkości DVD.
Komfort - oczywiste, ale bezpieczeństwo i oszczędność?
System Fibaro to nie tylko komfort, który tak bardzo lubimy. Fibaro to także, a może nawet przede wszystkim oszczędność i bezpieczeństwo.
Bezpieczeństwo - system Fibaro umożliwia integracje z systemem alarmowym oraz monitoringiem. W momencie, gdy linia alarmowa zostanie naruszona zostaje wysłana wiadomość na Twój telefon komórkowy, maila oraz włączone zostają wszystkie światła w Twoim domu i na całej posesji. Kamery zaczynają nagrywać to co dzieje się w budynku, a zapisane pliki wysyłane są na zewnętrzne serwery.
Dzięki kamerom IP , będąc daleko od domu, jesteś w stanie obserwować dom i to co się w nim dzieje. Wystarczy uruchomić aplikację na telefonie lub komputerze PC.
Fibaro umożliwia stały dostęp odnośnie lokalizacji domowników, zwłaszcza dzieci. Jeśli urządzenie (np. iPhone) zostanie skradzione lub zgubione możemy w prosty sposób go odnaleźć.
System Fibaro, gdy np. wyjedziesz na wakacje symuluje Twoją obecność w domu. Zapala i gasi światło, podnosi i zasuwa rolety, itp.
Oszczędność - System Fibaro reaguje, gdy energia elektryczna lub cieplna jest uruchomiona bez potrzeby. Np. W pokojach, gdzie będą otwarte okna, system wyłączy ogrzewanie, do czasu gdy okna zostaną zamknięte, dogrzeje strefy domu, w których przebywasz lub też będzie zarządzał harmonogramem ogrzewania domu (w nocy, gdy spisz temperatura delikatnie się obniży).
System Fibaro monitoruje zużycie energii przez poszczególne urządzenia. Dzięki temu jesteś w stanie wyeliminować te urządzenia, które pobierają najwięcej prądu.
No dobrze. Wszystko fajnie, ale ile to tak naprawdę kosztuje?
Koszty jakie trzeba ponieść uzależnione są od powierzchni domu oraz zaawansowania systemu jaki chcemy zamontować. Liczy się, ze średnia cena systemu dla domu wynosi około 90zł na każdy metr kwadratowy. Natomiast im większy dom, tym tańsza jest instalacja.
Nie chcę wydawać 10 000 zł od razu, a kredytu brać nie będę!
W takim wypadku zalecamy, aby system był budowany etapami. Od salonu, poprzez kuchnię, jadalnię, przedpokój, inne pokoje oraz łazienka. Nie trzeba montować wszystkiego od razu. Można "dokładać" elementy np. raz na 3 miesiące.
Nie jestem zdecydowany, bo to raczej nie działa...
Smart Systems daje możliwość bezpłatnego wypróbowania systemu przez 7 dni. Jeśli Ci się spodoba - zostawisz, jeśli nie - zabieramy :) My do niego jesteśmy przekonani na 100%. Testujemy go i na bieżąco usterki są eliminowane.
Zapraszamy na stronę http://www.ssystems.pl oraz do kontaktu mailowego firma@ssystems.pl lub telefonicznego 12 350 23 99.
Zespół Smart Systems